(ФОТО) Новата македонска амбасадорка во Велика Британија и ги предаде акредитациите на кралицата

by fokus 22:29
22:29

Новата македонска амбасадорка во Велика Британија, Александра Миовска денеска во Кралската палата и ги предаде акредитациите на кралицата Елизабета.

Од Кралската палата на својот Твитер профил објавија дека амбасадорката Миовска била примена од кралицата и ги предала акредитациите како нова амбасадорка на Република Македонија.

- Advertisements -

Поврзани новости