(ФОТО) „Не биди дел од заевото стадо“, пораки од Битола за бојкот на претседателските избори

by fokus 14:11
14:11

Во Битола се се појавија пораки, преку кои се повикува на бојкот на претстојните претседателски избори, пренесува ТВ 21.

„Не биди дел од заевото стадо. На 21-ви апрли да го направиме првиот чекор надвор од тридецениската мизерија. Ни СДС да ме храни, ни ДПМНЕ да ме брани. Бојкот!“, стои на пораката.

- Advertisements -

Поврзани новости