Фото на денот: Катица ги ожедне пратениците

by fokus 13:20
13:20

Додека е во тек жестоката надзорна расправа за извештајот на Специјалното јавно обвинителство, пратениците наоѓаат начини да се освежат.

Пратениците и денеска продолжија со прашањата до специјалната обвинителка Катица Јанева, а таа со своите одговори на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците.

ФОТО: Томислав Георгиев

Поврзани новости