(ФОТО) МОН доби ,,стоп” од родителите кои излегоа на протест

by fokus 12:34
12:34

Гласно ќе маршираме за нашите деца, нема да им дозволиме овие промени да поминат лесно.

Ова денеска го порачаа родителите и сите кои се против најавеното дигитализирање на учебниците од следната учебна година.

- Advertisements -

,,Не ви ги даваме децата” гласно коментираа родителите и просветните работници, најавувајќи дека ќе се борат да го добијат тоа што го најавуваат.

Голем дел од граѓаните се облечени во маички со знакот ,,стоп” и со колоритни пораки во рацете. На протестот се присутни и децата.

Текст и фото: Јорданчо Цветаноски

Поврзани новости