ФОТО Миле Јанакиески во судот

by Фокус

Пред малку Al Jazeera Balkans објави фотографија од судските ходници на која може да се види поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Тој исти така треба да биде изведен пред истражен судија, откако СЈО покрена серија обвиненија против него и против неколкумина поранешни и актуелни владини функцинери за учество во изборни измами.

Освен нив осомничени се и 5мина судии од Управниот Суд.

Поврзани новости