(ФОТО) Манчевски: Барем можам без маска да славам!

by Fokus

Министерот за информатичко општество, Дамјан Манчевски дома од изолација ги следеше изборните резултати на овие предвремени парламентарни избори.

Тој е во самоизолација откако возачот и заменик министерот се позитивни на корона вирус, па на својот профил на Фејсбук објави фотографија под која напиша:

Иако сам, барем можам без маска да славам. :)ПО-БЕ-ДА!Продолжуваме напред. Ставивме крај на минатото

Publiée par Damjan Manchevski sur Mercredi 15 juillet 2020

Иако сам, барем можам без маска да славам. Победа. Продолжуваме напред. Ставивме крај на минатото“.

Поврзани новости