На денешните протести пред парламентот против договорот за името меѓу Македонија и Грција можеа да висат различни симболи и обележја. Иако доминираше македонско државно знаме, сепак, можеше да се сретнат и ознаки на други држави. Така, ден од демонстрантите кој жестоко го бранеше уставното име на земјава носеше капа со натпис Србија.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.