(ФОТО) Македонија се подготвува за роденденот на Делчев, МВР детално проверува

by Фокус

Македонија се подготвува за чествувањето на роденденот на македонскиот револуционер Гоце Делчев.

МВР од утрово детално ги проверува и новинарите кои први пристигнаа на овој настан.

Истиот почнува во 9 часот кога се очекуваат да пристигнат и претставници на македонската Влада.

Јорданчо Цветаноски

Поврзани новости