(ФОТО) Крваво црвена фонтаната на Александар

by fokus 20:19
20:19

Движејќи се кон Собрание, демонстрантите истурија црвен прашок во водата на фонтаната на споменикот „Воин на коњ”.  Активистите велат дека црвената боја ги симболизира жртвите на режимот.

Претходно тие со два катапулта ја офарбаа и Владата, па тргнаа накај Собранието.

13329861_10209951717174707_614752102_n13318959_10209951745975427_1750586850_n13292909_10209951717534716_220624848_n

Поврзани новости