(ФОТО) Крвавата кошула на Заев сведоштво за денешното насилство

by fokus 01:14
01:14

Неколку минути пред полноќ лидерот на СДСМ, Зоран Заев, беше евакуиран од Собранието, откако речиси пет часа помина во заложништво во прес центарот. Таму му беше расечена главата од страна на насилните демонстранти на иницијативата „За заедничка Македонија“.

ФОТО: Томислав Георгиев

Поврзани новости