Фото: Крв и нестерилни гази, хаос во Гостиварската општа болница

by Фокус

На фејсбук страната „Оставка за Никола Тодоров“ се појавија фотографии на кои се опишува во каков хаос е Гостиварската општа болница.

– Министре Тодоров, погледнете на што личи болницата во Гостивар! Крв и нестерилни гази на сите страни, распаднати шкафчиња и како јаготка на шлагот, кучиња шетаат низ болницата! Време е Никола, време е да си заминеш! – пишува на фејсбук страната.

11000158_528608257281090_4560667034742146707_n

1488054_528608307281085_3953374682656266395_n

10986484_528608343947748_4971032262025728757_n

 

 

Поврзани новости