(ФОТО) Контра-демонстрантите пред Собрание викаат „Никола, Никола“

by Фокус 18:17
18:17

Демонстранти приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ веќе се пред Собранието каде протестираат, но не е јасно против што. При повикот за контра-протестот, Аледксандар Пандов од ГДОМ рече дека ќе протестираат против аболицијата на Зоран Заев и Зоран Верушевски, одлука на претседателот Иванов. Оттука, нејасно е зошто протестот е пред Собранието.

Контра-демонстраните извикуваат „ВМРО,ВМРО“, како и „Никола, Никола“. Тие со автобуси беа донесени од повеќе градови, меѓу кои и Штип и Охрид.

vmroooo

Поврзани новости