(ФОТО) Ќе го замени ли Амди лавчето на прстенот со „ружа“?

by fokus 20:14
20:14

Новиот партнер во Владата на Зоран Заев, вечниот Амди Бајрам своевремено носеше прстен со симболот на ВМРО-ДПМНЕ, лавчето.

Откако сега ВМРО-ДПМНЕ го замени со СДСМ, се наметнува прашањето дали ќе купува нов прстен, овојпат со „ружа“.

ФОТО: Томислав Георгиев

Поврзани новости