ФОТО Камион и автомобил се судрија кај Градско

by Fokus 11:35
11:35

Камион и автомобил се судрија претпладнево на патот Прилеп – Скопје после Градско.

Увид на местото на несреќата врши сообраќајната полицијата. Заега нема информации за повредени и за причините за сообраќајката.

- Advertisements -

Сообраќајот на патниот правец се одвива со потешкотии, но без прекин.

ФОТО: МИА

 

Поврзани новости