Порталот Факултети објави предновогодишно интервју со премиерот Зоран Заев, во кое тој говори за омилените предмети во училиште, за неговите студентски денови, но и за образованието денес во целина.

Факултети објави и фотофрафии од детството и од младоста на Заев, кој вели дека бил одличен ученик и дека студирал за да научи, а не со помисла, како што истакнува, да стане нешто.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.