(ФОТО) Јане од болница со долгоочекуваниот лек: Мисијата е завршена!

by fokus 13:17
13:17

Малиот Јане Велковски, кој боледува од спинална мускулна атрофија во изминатот период е во центарот на вниманието во Европа, откако говореше на глобалниот самит на Обедитените нации во Њујорк за Светскиот ден на детето.

- Advertising -

После долги години борба, тој конечно успеа да го добие лекот Спинраза, а на својот профил на Истаграм објави фотографија со долгоочекуваниот лек за него.

Поврзани новости