(ФОТО) „Ја мирисаме правдата, ќе направиме се за да ја гарантираме“

by fokus 20:30
20:30

Шарените револуционери денеска преку боење на целата улица пред Собранието ја потсетија власта дека има уште осум дена за исполнување на барањата кои ги поставија.

Шарената револуција на својата фејсбук страница објави фотографија од улицата после боењето и порача:

„Еве ја уметноста на граѓаните!
Се уште одбројуваме. Ја мирисаме правдата, ќе направиме се за да ја гарантираме.“

ФОТО: Лазар Симеонов

Поврзани новости