(ФОТО) Исфарбана целата улица пред Влада: Ваква власт никогаш повеќе!

by fokus 20:37
20:37

До крајот на вечерашниот протест на Шарената револуција, целата улица пред Владата беше исфарбана во шаренило.

Демонстрантите истурија огромно количество боја и со ваљаци го исшарааа целиот асфалт. Претходно, со два чатали се фабраше и  белата фасада на Влада.

Шарената револуција на улицата испиша и голема „тројка”, како потсетник за преостанатите денови од ултиматумот за нивните барања.

13444209_10209715308224440_1478782893_n13444264_10209715707794429_1340969341_n13457571_10209715320384744_811927756_n13473943_10209715555270616_1713769589_n

Поврзани новости