(ФОТО) И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ маршираат со знамето на ЕУ

by fokus 14:04
14:04

Во моментов во исто време се оджуваат Маршот за европска Македонија во Скопје и протестен марш во Штип организиран од ВМРО-ДПМНЕ.

Заедничко за двата собири е што на двете сцени се веат македонското и знамето на Европската унија.

- Advertisements -

Поврзани новости