ФОТО: Граѓаните ја офарбаа и зградата на ДИК

by Фокус 19:22
19:22

Шарената револуција го стигна и седиштето на Државната изборна комисија. Пред канцелариите на ДИК, демонстрантите  палеа и димни бакли, скандирајќи „Затвор не ти бега Никола” и „Робија за мафија”.

Тие порачаа дека нема да прифатат избори се додека не се исполнат сите предуслови и не се стави крај на изборните манипулации.

Дополнително, со спреј во различни бои, демонстрантите на улицата пред ДИК пишуваат „Шарен е крајот“, „Револуцијата е шарена“

13169987_10209379431827740_897872978_o

13148140_10209379432147748_4578717_o

Поврзани новости