Фото: Голем пожар во Институтот за социолошки истражувања

by fokus 12:54
12:54

Горат бараките во кои се сместени Институтот за социолошки и политички истражувања, како и Заводот за Урбанизам.

 

Пожарот во моментот се уште е во полн ек и испушта голем чад кој може да се види и од поголема далечина.

На терен се излезени противпожарните екипи кои се борат со огнената стихија и се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Поврзани новости