(ФОТО) Гиш беше „За заедничка Македонија“, сега е за европска Македонија

by fokus 14:19
14:19

Поетот и пејач, Сашо Гигов-Гиш денеска беше дел од пејачите кои настапија на почетокот на Маршот за европска Македонија, дел од кампањата за референдумот за Договорот за името.

Претходно, тој беше учесник на протестите „За заедничка Македонија“, каде и држеше говори.

- Advertisements -

Поврзани новости