(ФОТО) Филип Петровски во први редови со протестирачите

by Fokus

Поранешниот функционер од ВМРО-ДПМНЕ, Филип Петровски, вечерва беше во првите редови на протесто пред Собранието.

Тој, со група демонстранти се упати од плоштад „Македонија“ и се придружи кон останатите граѓани, кои се против уставните измени.

Студентото време не ги предомисли насобраните луѓе, а рганизаторите истакнаа дека го креваат гласот против нелегалната промена на името и бришењето на АСНОМ.

Поврзани новости