ФОТО Димитров и Коѕијас ставија потпис на конечниот договор за решавање на македонско-грчкиот спор

by Fokus 10:45
10:45

Министрите за надворешни работи Никола Димитров и Никос Коѕијас го потпишаа македонско грчкиот договор за спорот со името.

Во нивна позадина беа двајцата примери Зоран Заев и Алексис Ципрас.

- Advertisements -

И специјалниот медијатор Метју Нимиц стави свој потпис на договорот.

К.С.

Поврзани новости