(ФОТО) Десетина луѓе протестираат пред Клубот на пратеници

by fokus

Десетина граѓани со протест ги пречекаа лидерите на парламентарните партии пред да започне лидерската средба во Клубот на пратеници.

Тие на партиските лидери им порачаа дека не ги гласале за да го менуваат името на државата.

ФОТО: Томислав Георгиев

 

 

Поврзани новости