(ФОТО) Демонстрантите за „Монструм“ се нафрлија врз полицијата!

by Fokus 14:32
14:32

Се разгорува атмосферата пред ТЦ Мавровка попладнево, откако дел од демонстрантите решија да се пресметаат со полицијата која е во голем број на улиците низ Скопје.

Протестирачите не штедеа погрдни зборови и пцовки за полицијата, а од друга страна, гласноговорниците се обидоа да ги смират жешките главни на присутните на протестот.

- Advertisements -

Поврзани новости