Фото: Делчевските средношколци и денеска излегоа на протести против лошите реформи во образованието

by Фокус 13:29
13:29

Ниту дождот не ги спречи делчевските средношколци да излезат на улица и уште еднаш да кажат гласно „Не“ на лошите реформи во образованието. Тие бараат да се исфрли екстерното тестирање и да се врати стариот начин на полагање државна матура.

11079795_1061311900563604_605094814_n

 

11087959_1061311877230273_261942379_n

Поврзани новости