ФОТО: Бугари се пофалија дека го исчистиле споменикот на Гоце Делчев во Скопје и му ставиле бугарско знаме

by Fokus 11:25
11:25

Бугарската фондација „Македонија“ на социјалната мрежа Фејсбук се пофали дека го исчистила споменикот на Гоце Делчев, кој се наоѓа во Градскиот парк во Скопје, а потоа му поставиле бугарско знаме.

„Фондација Македонија повторно го исчисти споменикот на Георги Делчев во Скопје“, пишува во објавата од петокот.

Поврзани новости