(ФОТО) Боја за Груевски и Иванов:Готови сте!

by Фокус 19:35
19:35

Демонстрантите пред Владата поставија слики од поранешниот премиер Никола Груевски и претседателот Ѓорге Иванов, па ги офарбаа со боја, скандирајќи „Оставка! ”

Инаку, групата демонстранти на Шарената револуција го завршува четиринаесеттиот ден од овој протест пред зградата на Владата.

 

13101468_10209327504009577_794901306_n

13101365_10209327531610267_328756776_n

Поврзани новости