(ФОТО) Автомобил влета во демонстрантите на патот кон Влада

by fokus 20:03
20:03

На вечерашниот протест на Шарената револуција се случи инцидент јави a1on. Автомобил влетал во толпата на демонстранти додека тие се движеа кон Влада.

Претходно демонстрантите во последен момент ја сменаа маршутата, и наместо кон Собрание, тргнаа кон Влада.

timthumb (1)

Фото: a1on

Поврзани новости