ФОТО Амди Бајрам се појави на седницата на која ќе се гласа за употреба на законот за јазици

by Fokus

Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам денеска се појави на седницата за гласање на Предлог законот за употреба на јазиците и за изборот на уставните судии.

Бајрам, претходно беше во коалиција со опозициската ВМРО-ДПМНЕ, но сега заедно со Чедо Саздовски, кој беше во ГРОМ и Јусуф Хасани од неодамна почнаа да делуваат како независни пратеници.

 

Поврзани новости