ФОТО „Албанијо каде си, Илирида е во пламен“!

by Фокус 13:33
13:33

Протестите на албанските здруженија и партии веќе се почнати од Бит Пазар. Со развиорени албански и американски знамиња, демонстрантите бараат еднакви права за сите, владеење на правото, враќање на демократијата во земјава. Се очекува наскоро протетстната група да почне да се движи кон Собранието на Македонија.

13045503_10209522379522243_1153459323_n

13059497_10153386066346831_242798346_n 13045599_10153386066311831_218495996_n13023740_10209522426123408_1512148217_n

Поврзани новости