ФОТО: Ахмети и Тачи се сретнаа во Тетово

by fokus 22:49
22:49

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети и претседателот на ДПА, Мендух Тачи, денеска имаа неформална средба во еден локал во Тетово. Фотографија од средбата објави Телевизија ТВ21.

Според информациите на ТВ21, Тачи му ја честититал на Ахмети победата на Рамуш Харадинај на изборите во Косово. Средбата се уште трае, а во секој момент се очекува да дадат изјава двајцата лидери.

- Advertisements -

Поврзани новости