Форбс: Ријана е најмладата милијардерка во САД

by Fokus 17:41
17:41

Неодамна „Forbes“ ја објави својата годишна листа на 100-те најбогати Американки. Или поточно, самосоздадени богаташки. На листата се најдоа бројни успешни претприемачки, извршни директорки и жени од светот на шоубизот, а високото 21 место го зазеде Ријана.

34-годишната пејачка е најмладата жена на листата на „Forbes“. Богатството на Ријана се проценува на 1,4 милијарди долари, а главни извори на приходи се заработката од музиката и козметиката. Ријана е косопственик на линијата на козметички производи „Fenty Beauty“, од која доаѓа најголемиот дел од приходите на пејачката. Исто така, „Forbes“ наведува дека Ријана има 30 отсто удел и во брендот „Savage x Fenty“, што ѝ носи вртоглави приливи.

Поврзани новости