Во Србија поразена „анти-ЕУ“ политиката!

by Фокус 20:38
20:38

Популистичката партија на Вучиќ многу потсетува на ДПМНЕ. Но, Вучиќ, за разлика од Груевски, за својата земја успеа да обезбеди датум за преговори, иако српскиот проблем со Косово во суштина е поголем проблем отколку нашиот спор за името.

Србија, со добиениот датум за преговори, е ставена на шините кон Брисел.

- Advertisements -

Пишува: Џелал ХОЏИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”.