Сведоштва од затворите

by Фокус 20:25
20:25

Убиството е едно од најголемите злосторства, но уште поголемо злосторство е кога невин човек, по грешка на судскиот систем, го носи овој товар. За ваква неправда, за „Фокус“, сведочат двајца обвинети за убиство. Дејанче Николески вели дека на правдина одлежува 11-годишна затворска казна, а Игор Мирчески се соочил со доживотна робија. Двајцата се обвинети за различни случаи, но имаат нешто заедничко. И Дејанче и Игор ја изгубиле правната битка, па единственото нешто што им преостанува е да чекаат да се случи чудо!

Пишува
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА

- Advertisements -

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”.