Првата полицајка била кревок нарцис

by Фокус 19:16
19:16

Министерката толку многу била навредена од обвинувањата на Шилегов дека сомнително се збогатила, што со денови не можела мирно да спие, а имала и намален апетит, поради што ослабела.

Според вештачењето, душевната болка на министерката била голема поради фактот што била јавен функционер, но и нарцисоидна личност.

- Advertisements -

Па, затоа, за залечување на министерските душевни болки, кои психијатарот ги измерил со интензитет од среден до лесен степен, Јанкулоска бара 16.000 евра.

Пишува:
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА

Целиот текст може да го прочитате во бројот 953 од неделникот “Фокус”.