Претседателски избори

by Фокус 10:09
10:09

Откако политичките партии почнаa да го опипуваат пулсот на граѓаните за потенцијалните претседателски кандидати на претстојните избори, нивните имиња допреа до јавноста.

Меѓутоа, се појави информација дека, всушност, вмровците имаат фаворити што не ги ставаат на анкетите за да останат во тајност, па како еден од нив неофицијално се споменува професорот и академик Владо Камбовски.

- Advertisements -

Од друга страна, најголемата владејачка партија стравува дека бизнисменот Минчо Јорданов може да одигра со социјалдемократите, па и со ДУИ. Колку ваквите комбинаторики се реални?

Пишува:
Влатко СТОЈАНОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во бројот 948 од неделникот “Фокус”.