Лицемерието на Груевци од Хелсиншки, па до „Рамстор“

by Фокус 19:21
19:21

Партијата на Груевски кога беше во опозиција се колнеше во Хелсиншкиот комитет, зборуваше за скандал со земјиштето на „Рамстор“, ветуваше датум за преговори во 2007 и Али Ахмети го нарекуваше криминалец. Откако заседнаа во владините одаи, драматично ги „препородија“ ставовите!

Пишува:
Владо АПОСТОЛОВ

- Advertisements -

Целиот текст може да го прочитате во бројот 950 од неделникот “Фокус”.