Груевски си доби министри по мерка, Ахмети се потпира на владината програма!

by Фокус 20:40
20:40

Следната недела, Собранието треба да ја усвои владината програма, чии приоритети се економскиот напредок, евроатлантската интеграција и меѓуетничките односи, и да го верификува и новиот владин кабинет.

Додека ВМРО-ДПМНЕ ги задржа старите министри, ДУИ промени половина од нив. Ако првите добија влада каква што посакуваат, вторите се закануваат дека ќе има нови предвремени избори ако не се спроведе владината програма!

- Advertisements -

Пишува
Влатко СТОЈАНОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”