Флаери од Иванов пред избирачки места

by Фокус 18:10
18:10

Гласачите од избирачко место во општината Бутел утринава кога стигнале на гласање забележале стотици флаери од претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов расфрлани пред избирачкото место.

Фотографиите беа објавени на социјалните мрежи со наслов „Патот до избирачките места поплочен со добри намери“. Пропагандни материјали за време на изборниот молк беа забележани на голем број избирачки места во земјава.

- Advertisements -

Поврзани новости