Финансиска полиција не влегла во ИВЗ

by fokus 11:36
11:36

Управата за финансиска полиција во целост ги демантира објавените информации во одредени медиуми дека вчера од страна на овластени лица на Управата е извршен увид и контрола во просториите на Исламската верска заедница (ИВЗ).

-Управата за финансиска полиција нема преземено никакви дејствија и активности со цел контролирање на финансиското работење на ИВЗ, се наведува во соопштението.

- Advertisements -

Од Управата за финансиска полиција информираат дека денеска примиле писмена пријава со барање за финансиска контрола во ИВЗ. 

Поврзани новости