Филипче во посета на Бигорскиот манастир: Да се слави под заштитни мерки

by Фокус 23:17
23:17

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска го посети манастирот Св.Јован Бигорски и се сретнал со Епископ Партениј, Игумен Бигорски.

„На неформалната средба зборувавме и за престојните празници и важноста дека истите треба да се слават под заштитни мерки и со почитување на здравствените протоколи – задолжително носење маска, хигиена на раце и одржување дистанца“, сподели Филипче.

- Advertisements -

Поврзани новости