Филипче: Во недела пристигнуваат 24.000 вакцини на АстраЗенека

by Фокус

Оваа недела на 28 март, во 07:55 часот, во Скопје пристига првата пратка од 24.000 вакцини на АстраЗенека преку Ковакс-системот, информираше министерот за здравство Венко Филипче на фејсбук.

Денеска, 24.300 дози вакцини од „Фајзер“ преку програмата Ковакс пристигнаа во Сараево.

Албанија веќе прими 38.400 вакцини.

Поврзани новости