Филипче: Велигден ќе го поминам сам, изолиран од семејството

by fokus 19:24
19:24

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција упати апел Велигден да се прослави дома и без празнични собирања.

-Оваа година Велигден го прославуваме на поинаков начин.  И јас за да ги заштитам моите најблиски празникот ќе поминам сам, изолиран од семејството. Секој од нас носи огромна одговорност. Празничните собирања треба да изостанат, тоа е инвестиција во здрајвето. Да се биде дома значи да се направи разлика и да се спасат човечки животи, апелираше Филипче.

- Advertisements -

Поврзани новости