Филипче: Вакцинирај се без закажан термин, само со одговорно однесување

by Fokus

Веќе нема потреба од закажување на термин за вакцинација. Отсега брзо, лесно и едноставно можеш да го сториш тоа. Посети ја најблиската здравствена установа и вакцинирај се без закажан термин, напиша на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Само со одговорно однесување кон себе и кон другите, посочува министерот, може да ставиме крај на пандемијата.

– Биди одговорен, грижи се за себе и своите најблиски, истакнува Филипче.

Поврзани новости