Филипче советува: „Ивермектин“ да се зема по препорака на матичен лекар

by Fokus 11:29
11:29

Министерот за здравство Венко Филипче и министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска присуствуваа на отворањето на модуларната болница во Кичево. Како што истакна Филипче, лекот „Ивермектин“ е пристигнат и истиот е достапен низ аптеките.

„Овој чек е ефикасен за Ковид-19 и треба да се зема ислучиво по препорака на матичен лекар“, кратко рече првиот човек на здравство.

- Advertisements -

Поврзани новости