Филипче со видео-порака: Објаснете им на децата зошто треба да седат дома!

by Fokus 12:30
12:30

Министерот за здравство, Венко Филипче, преку видео-материјал упати апел до родителите да им објаснат на своите деца за ситуацијата со опасниот корона вирус, од кој во Македонија се заболени над 200 лица.

Зборувајте со децата за коронавирусот

Зборувајте со децата за ситуацијата со коронавирусот. Објаснете им како да препознаат, како да се заштитат и зошто треба да седат дома. #СедиДома #ЗаштитиСе

Publiée par Венко Филипче sur Vendredi 27 mars 2020

Поврзани новости