Филипче: Следната недела ќе се носи одлука за границите

by Fokus 09:05
09:05
Следната недела се очекува одлука за отворање на границите меѓу земјите во регионот, како што најави министерот за здравство Венко Филипче, во синоќешното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат.

Поврзани новости