Филипче: Сигурно ќе се вакцинирам, сега не сакам да земам место на здравствените работници

by Fokus 10:20
10:20

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска присуствуваше на вакцинацијата на првите две лица кои ја примија вакцината на Фајзер.

-Здравствените работници се свесни за вакцинацијата. Ќе укажам дека вакцините се безбедни. Ќе бидам пример, но во оваа тура нема да се вакцинирам. Со наредните дози ќе го сторам тоа. За 10 дена ќе се вакцинираат сите здравствени работници, истакна Филипче.

- Advertisements -

Ј.Ц.

Поврзани новости